זימרת הארץ מועדון ירושלמי לשירה אקטואלית

ראשי

האומנים

שירים

קטלוג

אלבומים

English

ברוסית / на русском

וַיֹּאמֶר אֲלֵהֶם יִשְׂרָאֵל אֲבִיהֶם... קְחוּ מִזִּמְרַת הָאָרֶץ בִּכְלֵיכֶם (בראשית מ"ג יא)

אנשי "זמרת הארץ" - מימין לשמאל: (שורה עליונה) מרק אפלזפט, וויקה רייכר, נתן פרצ'יקוב, (שורה אמצעית) יורי ליפמנוביץ`, מיכאל שובמן, אלי בר-יהלום, (שורה תחתונה) לב סודקוב, יבגני מרזון, אלכסנדרה שאק, איליה קוטוזוב, ילנה ויסולי

אִם אֲנִי קַיָּם עַכְשָׁיו –
כַּנִּרְאֶה, זֶה לֹא לַשַּׁוְא.
אִם אֲנִי כָּרֶגַע כָּאן –
כַּנִּרְאֶה שֶׁזֶּה תֻּכְנַן.   (אלי בר-יהלום)

כָּאן עוֹקְרִים שָׁרָשים
לְשִׂמְחַת הַצַּמֶּרֶת,
כָּאן כּוֹרְתִים רָאשִׁים
לְטוֹבַת הַחִימֶרוֹת...   (יורי ליפמנוביץ`)

כָּל הַגְּבָעוֹת עַל גּוּפֵךְ רְדוּמוֹת.
כָּל הַשְּׁבִילִים נֶחְתָּכִים בְּצִלֵּךְ.   (נתן פרצ'יקוב)"מי אנחנו? הבט ויתברר לך" : אמני "זימרת הארץ" - תמונות, קורות חיים, מילות שירים והקלטות ב-mp3.

שיח היכרות: ה"אני מאמין" המשותף שלנו ותולדות הקבוצה
"זימרת הארץ" – קבוצת אמנים ירושלמית המאגדת משוררים המלחינים ומבצעים את שיריהם. פרט לסגנון הייחודי, המכנה המשותף לחברי הקבוצה הוא הזיקה המיוחדת לארץ-ישראל.
הקבוצה (לעיתים קרובות מכנים אותה "המועדון") נולדה בירושלים ב-09/02/2000 בסיומה של תחרות השירים למען הגולן. כיום חברים בקבוצה למעלה מעשרה אמנים, לא כולם ירושלמיים.

במדור שיח ההיכרות מסופרות עלילות "זימרת הארץ" ביתר פירוט. בדפי היוצרים ניתן לקרוא ולשמוע את שיריהם של חברי הקבוצה. כמו כן באתר מופיע באופן סדיר מידע על ההופעות ועל האלבומים שיצאו וייצאו לאור; יש כאן גם עמודים ברוסית ובאנגלית.קבוצת האמנים "זימרת הארץ": שיח היכרות

אנו לא להקה. אנו לא תיאטרון ולא צוות במלוא מובן המילה. קשה לקרוא לנו "מועדון" כי אין לנו אפילו מבנה קבוע (ואנו גם לא זקוקים לו). אנו גם לא קרקס נודד של פטריוטיזם מגוייס. כל אחד מאיתנו הוא יוצר ומבצע בזכות עצמו. לכולנו יחד אכפת מהארץ המיוסרת והמופלאה הזאת, והיא מהווה נושא מרכזי – אך לא יחיד כלל וכלל – של שירינו.

מבחינה מוסיקלית אנו לא מיינסטרים ולא פרינג'. על פי רוב אנו שרים במבנה מינימליסטי של קול וגיטרה קלאסית (אם כי גם הרכבים של דואט ומעלה באים בחשבון), והמוסיקה שלנו נמצאת על צומת דרכים בין השנסון האירופי לרוק ולבלוז, עם קידה קלה לעבר הפיוט העממי (וגם אמא רוסיה לא נשארה מחוץ לתמונה).

מבחינה ספרותית אנו יוצרים בסגנונות שונים (במחשבה שניה – גם בשפות שונות), אך משתדלים לשמור על איכות תוכנית וצורתית.

חברי "זמרת הארץ" כיום הם מיכאל שובמן (המייסד, המנהל והאמרגן), האמנים מרק אפלזפט, אלי בר-יהלום, לריסה גרשטיין, ילנה ויסולי, גריגורי לוכסמבורג, יורי ליפמנוביץ`, יבגני מרזון, נתן פרצ'יקוב, איליה קוטוזוב, וויקה רייכר, אלכסנדרה שאק, מרק שיימר – ואמן-המחשב לב סודקוב האחראי על אתר זה. לשונותינו הן עברית ורוסית.

מאז הוקמה הקבוצה (ראשית שנת 2000) ערכנו הופעות רבות בכל רחבי הארץ, ונוכחנו לדעת שיש קהל שממתין וזקוק לנו. גם התקשורת היתה שם ולא תמיד שתקה (לרבות כמה כתבות בעיתון "הארץ", כתבה ב"מקור ראשון" וקטע בתכנית החדשות של ערוץ 10). הוצאנו לאור כמה אלבומים בקלטות ובדיסקים (לרבות האוסף העברי "פסטיבל הדגים"); ועוד היד נטויה. הופעותיה של הקבוצה מתקיימות בדרך כלל בהרכב של 4-2 זמרים, אך לעיתים ישנן הופעות גדולות בהרכב יותר רחב ואף הצגות כמו פורימשפיל - מופע מסורתי לחג הפורים. הופעות אלה בשום פנים ואופן לא מונעות מחברי הקבוצה לארגן הופעות עצמאיות או להשתתף בהופעות ופסטיבלים למיניהם מחוץ למסגרת המועדון.

בקונצרט הראשון למען הגולן, 09.02.2000 סיפורו של המועדון "זמרת הארץ" התחיל בחורף 1999- 2000 מרעיון משוגע למדי: לברוא יש מאין שיר שיחמם את לבבות הרבים שבקור ובגשם עמדו בצמתים במשמרות מחאה נגד מסירת רמת הגולן לשלטון סורי. את הרעיון הגה הירושלמי מיכאל שובמן, אשר החליט לארגן תחרות בה ייבחר השיר המתאים ביותר. לאחר השקעת-מה של מאמצים וכסף הוא הצליח למצוא ששה משוררים-זמרים, כולם יוצאי ברית המועצות לשעבר (מרק אפלזפט, גריגורי יופיס, יורי ליפמנוביץ` , נתן פרצ'יקוב, איליה קוטוזוב ויבגני קמבור) וכך ב-09.02.2000 בנוכחותם של יותר ממאה צופים התקיימה ההופעה הראשונה - תחרות הזמר למען הגולן.

התלהבותם של המופיעים והצופים הייתה כה רבה שלא היה מוצדק לעצור את התהליך. מיכאל שובמן וששת האמנים הפכו להיות הגרעין המייסד של "זמרת הארץ". מאז היווצרה גדלה הקבוצה באופן משמעותי.

בתחילה הוצגה הקבוצה בתור "המועדון הירושלמי לשירה אקטואלית"; אולם, משנתברר שהצורה הנכונה יותר של שם זה היא "לא-בדיוק-מועדון לאו-דווקא-ירושלמי ללא-רק-שירה לא-תמיד-אקטואלית", הוחלט לאמץ את השם הנוכחי, המהווה משחק-מילים מקראי (בספר בראשית "זמרת הארץ" היא דווקא אוסף פירות ללא הקשר מוסיקלי - "מְעַט צֳרִי וּמְעַט דְּבַשׁ נְכֹאת וָלֹט בָּטְנִים וּשְׁקֵדִים" – יעקב אבינו ממליץ לבניו להביא את כל זה במתנה לפקיד המצרי רם-הדרג, שהוא לא אחר מאשר בנו האובד יוסף). נשמח לראותכם בהופעותינו. מידע על הופעות שאמורות להתקיים בקרוב ניתן להשיג באתרנו או אצל האמרגן מיכאל שובמן בדוא"ל או בטלפון 052-3525368.
כתבות

מרים הופמן, מפגין יצירתיות
«בשבע»
22.11.2007

צור ארליך, חזור שיר עברי. לרוסיה
«מקור ראשון»
08.10.2006

ארקדי מזין, "כאן סותמים פיות/ כדי שהשקט ישרור/ כאן מוסרים אדמות/ תמורת הטרור", «הארץ» 26.09.2004

חגית ריטרמן, הם לא מ-פ-ח-דים
«בשבע»
30.04.2004

אביחי בקר, מי אמר שהמחאה מתה ?
«הארץ»
18.07.2002

צור ארליך, חופש הביטוי מגיע מרוסיה
«מקור ראשון»
03.05.2002
על המוסיקה באתרנו (MP3)

קבצי MP3 שבאתרנו הם קטנים וזאת על מנת שייטענו מהר יותר. מטבע הדברים, איכות ההשמעה לא יכולה להיות מעולה. אם ברצונכם להאזין לשירינו באיכות הקלטה משובחת, אנו ממליצים לפנות למייסד הקבוצה ואמרגנה מיכאל שובמן
(טל' 052-3525368 ) כדי לברר היכן ניתן להשיג את האלבומים שלנו. בנוסף לכך אפשר למצוא את הדיסקים ואת הקלטות עם השירים שלנו גם בהופעותינו.
לאן את/ה רוצה להגיע מכאן?


האומנים

שירים

קטלוג

אלבום

English

ברוסית
האתר מותאם לדפדפנים Microsoft Internet Explorer 5.0 / FireFox 2.0 ומעלה
כתבו אלינו
jsc@rjews.net
לב סודקוב ©
2001-2010
הדף עודכן 15.11.2010